Úspešná liečba psoriázy

Liečba

Mária K., vek 52 rokov

Posledné dva roky sa mi začali zvyšovať bolesti rúk a ku tomu sa pridružili problémy s otáčaním hlavy. Navštívila som obvodného lekára, následne neurológa. S konštatoval, že moje problémy vyplývajú z hornej časti chrbtice. Žíaľ, vzhľadom na pandémiu mi operáciu opakovane odložili. Ja som postupne prestala zvládať výkon mnohých domácich prác. Už som mala problém aj oškriabať  zemiaky, lebo som neudržala v ľavej ruke zemiak. Nevedela som zovrieť dlaň. Čoraz častejšie som bola zúfalá a prudko sa zhoršoval aj môj psychický stav. A to spustilo záchvat psoriázy. Postupne sa mi na rôznych častiach tela vytvorili mokvajúce rany vo veľkosti 10 cm x 20 cm. Ukrutne to svrbelo. Sústavne som sa musela škriabať. Ku tomu bolesti v krku, ramenách a v rukách. Prestala som zvládať situáciu  a začala som myslieť na najhoršie.

Psoriaza

1. deň liečby

Úspešná liečba

Kamarátka mi poradila navštíviť Rehakliniku v Dudinciach. Doktor ma v piatok vyšetril a hneď mi aj urobili aplikáciu HIL. Najskôr na hornú časť chrbtice. Na začiatku príjemné teplo sa počas 12 minútovej aplikácie postupne zvyšovalo  ale aj na konci bol síce teplejšie, ale stále príjemné. Následne mi aplikovali HIL aj na moje psoriatické miesta. To trvalo ďalších 25 minút. Nič to so mnou nerobilo a priznám sa bola som skeptická. Večer, keď som išla spať som si všimla, že už nemám nutkanie ku škriabaniu sa. Mňa jednoducho už nič nesvrbelo a tak som sa mohla konečne po dlhom čase vyspať, lebo aj bolesť v v rukách bola menšia a pri otáčaní som sa nezobudila. Prvý dlhší spánok po viac ako roku.

Psoriaza 8 den

8. deň liečby

Aplikácia HIL Procedýry

V sobotu som absolvovala znovu kompletný HIL ak v piatok. Nastala úplná úľava od bolesti a svrbenia. V nedeľu som mala voľno a bolo fajn žiť bez bolesti. V pondelok do obeda HIL a po obede som sa na odporúčanie personálu REHAKLINIKY rozhodla absolvovať procedúru Morského kúpeľa. Vzhľadom ku mojim kožným defektom, som mohla ísť sama. Už po pár sekundách ma začali páliť všetky otvorené psoriatické chrasty. Našťastie sa to dalo vydržať celých 30 minút. Potom ma ešte na ďalšiu polhodinu zabalili do plachty a zakryli dekou. Ďalšie dni sa opakovali HIL procedúry aj morský kúpeľ, ale už bez pálenia v ranách. Na ramená mi pridali procedúru manipulačné techniky, kde so mnou manipulovala Mirka. Niektoré pohyby, čo so mnou robila a niektoré tlaky prstami na niektoré miesta boli bolestivé. Aj som si od bolesti  niekedy zvyskla, ale dalo sa to vydržať. Po týždni boli ruky aj krk plne pohyblivé a bez sprievodných bolestí. Vrátil sa mi stisk do rúk, jednoducho zázrak, že bez operácie. Do morského kúpeľa  a  HIL na psoriátu som chodila ešte týždeň.  Psoriatické defekty sa mi zmenšovali každý deň a mala som na nich dennodenné pevnejšiu kožu. Po 14 dňoch boli rany plne zavreté a už len červená farba pokožky pripomínali záchvat psoriázy. Som nesmierne rada, že som našla Rehakliniku s jej fantastickými ľudmi a vybavením. Znovu môžem žiť.

Psoriaza 16 den

16. deň liečby