Relax centrum a bazén

Okrem rehabilitačných priestorov sa v spoločnom komplexe Rehakliniky a hotela Prameň v Dudinciach nachádza krytý bazén, vírivka a sauny a v letných mesiacoch a počas teplých slnečných dní je klientami veľmi využívaná terasa, z ktorej je upokojujúci výhľad do krásnej slnečnej kvetinovej záhrady.

Počas prevádzkových hodín má každý ubytovaný hosť neobmedzený voľný vstup do bazéna a vírivky.

Rehaklinika bazén

Bazén má rozmer 14m x 6 m. Sú v ňom dve dráhy. V jednom z rohov bazéna je lokalizovaný sedací bazén 2m x 3m s vírivkou, perličkou a hydromasážnymi tryskami. Oba bazény majú vodu čistenú predovšetkým ozónom a kvalita vody je nepretržite monitorovaná automatickým zariadením so sondami na kontrolu kvality vody.

Voda v sedacom bazéne ma teplotu 33°C a počas jednej hodiny sa trikrát prefiltruje. Voda v relaxačnom bazéne má teplotu 28°C a celý objem prejde filtrami jedenkrát za dve hodiny.

Na stenách bazéna je protiprúd pre plávanie alebo vodnú masáž. Na dlhšej stene bazéna je šesť masážnych trysiek pre masáž členkov, kolien a bedrových kĺbov. Pri schodoch je vodný bicykel pre cvičenie kolien, bedrových kĺbov a celkovú kondíciu. Na hrane bazéna je chrlič vody vhodný na masáž trapézových svalov krku a chrbta.

Sauny

V priestore bazéna sú sauny – suchá aj parná a ochladzovací bazénik s 8° vodou po saunovaní. Po obvode bazéna sú ležadlá na oddych a regeneráciu.

Sauna sucha