Absolvovanie pobytu Aktívna úľava

Rozhovor s klientom:

Otázka: Absolvovali ste pobyt aktívna úľava a tak sa pýtame s akým problémom ste tam išli?

Odpovedá Vlado, 65  rokov: Už viac ako 20 rokov chodím po liečeniach, nakoľko mám problémy s oboma ramennými kĺbmi. Bolievajú ma nielen pri pohybe ale aj v noci pri spánku keď sa chcem otočiť vždy sa zobudím na bolesť, ktorá následne odznieva veľmi dlhý čas a tak som bol už aj chronicky nevyspaný. Zároveň sa mi znižoval rozsah pohybu a už som nedokázal s rukami zapažiť alebo vzpažiť. Takže umyť vlasy, učesať sa alebo iné pri hygiene nevyhnutné pohyby  som už bez bolesti nedokázal urobiť.

Otázka: Čo s Vami počas pobytu robili, ako prebiehal liečiaci proces?

Odpovedá Vlado: Hneď po odbornej lekárskej prehliadke mi aplikovali HIL procedúru nielen na ramená ale aj na hornú časť chrbtice a súbežne s HIL procedúrami som mal individuálne terapie s Mirkou. A jej práca so mnou bol neskutočný zážitok. Profesionálne vedená terapia, v ktorej som pozoroval cvičenie, strečing, akupresúru mi síce dalo zabrať, ale už na druhý deň som zistil neskutočnú úľavu od bolesti. Denno-denne sa zlepšoval môj zdravotný stav, zvyšoval sa mi rozsah pohybu a hlavne tá úľava od bolesti je neskutočná. Spávam konečne celé noci v kuse a to ocení len ten kto to prežil.

HIL rameno

Otázka: A čo ostatné súčasti pobytu?

Odpovedá Vlado: V hoteli Prameň som mal počas celého pobytu k dispozícii bazén, takže po procedúrach som mohol relaxovať vo vírivke s perličkou, zaplávať si v bazéne naozaj koľko som len chcel. No a strava v hoteli Prameň je kulinársky zážitok. Hneď po príchode a sadnutí si za stôl mi vždy do pár sekund doniesli polievku, ktorej som si mohol nabrať koľko som chcel. Po dojedení polievky mi priniesli druhé. Vynikajúco ochutené, do mäkka upečené, či uvarené. Jednoducho každé jedlo naozaj nebíčko v papuľke. Veľmi ústretový personál, vysoko profesionálny a ochotný v každej situácií. Ďalšou veľkou výhodou je, že všetko máte pod jednou strechou a prakticky v župane a šlapkách môžete ísť na procedúry či do bazéna.  Keďže som absolvoval množstvo takýchto pobytov viem o čom hovorím, keď poviem že Rehaklinika s hotelom Prameň je jednoducho jednotka a aj keď už nemám akútne bolesti plánujem sa tam vrátiť aj s manželkou a priateľmi.  Vrelo doporúčam všetým absolvovanie pobytu Aktívna úľava.

Kulinársky zážitok